עברית   Russian-Eastern Europe   English-Eur   English-USA  Shipping only to: 

הרשמה לרשימת התפוצה

אני מעוניין/ת לקבל עדכונים מהאתר ולקבל פעם בחודש מייל עם הפעלת קלפים יצירתית חדשה:
 
דואר אלקטרוני: *
שם:
 

eXTReMe Tracker

הילד הפנימי שבתוכנו
 

המפגש עם הילד הפנימי שבתוכי מחבר אותי לסיפור האגדה הקלאסי של הנס כריסטיאן אנדרסן "הברווזון המכוער". סיפור שבאופן זה או אחר, נוגע בילד שבכולנו.
באופן קצת שונה, ברבור הפלא שלנו לא מגלה כל חייו מי הוא באמת ומדוע הוא לא מסופק ומאושר. לגוזלנו, שגדל לו בין קני הסוף על שפת האגם חיכה גורל שונה. אמא ברווזה לא כל כך אהבה והבינה את התנהגויותיו השונות של ברבורנו המתפתח שמאד אהב להשתולל, להוציא מתוכו קולות משונים של ברבורים ובכל מיני עוצמות, לאכול דגים במקום עשבים, ובעיקר לעשות כל מיני דברים שעשו לו כיף ומילאו את ליבו.
בכל פעם שעשה את הדברים האהובים עליו, שמשום מה לא התאימו לתפיסת עולמה הברווזית של אמא ברווזה, זכה ברבורנו לנזיפות, גידופים, התעלמויות, צביטות מקור ושאר "שיטות חינוך".
ברבורנו אט אט הבין שאמא ברבורה תאהב אותו אך ורק בתנאי שיפסיק לעשות את כל אותם דברים שהוא אוהב לעשות, ויתחיל להתנהג באפן שיירצה את אמא ברווזה.
גוזלנו הצומח ויתר על היותו ברבור צח ומלכותי, על מנת לקבל מאמא ברווזה הגנה, הכרה, בטחון, ומילה אחת נכספת- אהבה.
לכן ניסה בכל דרך אפשרית להיות "לא עצמו" ולהתאים את עצמו לרעיונות ולתפיסת עולמה של אמא ברווזה, כשהיא מצידה כמובן יודעת כיצד ברווז אמור להתנהג על מנת שיהיה ברווז לתפארת האגם.
נפרד מברבור הפלא והפך לברווז סטנדרטי, על מנת לרצות את אמא ברווזה, שלא מבינה, כמו הרבה אמהות אחרות שהיא מגדלת ברבור פלא בעל צרכים ורצונות שונים משלו, ולא ברווז סטנדרטי.
כך ברבורנו המוכשר קיצץ את כנפיו על מנת שלא לעוף גבוה, כדי שאמא לא תדאג, לא תכעס, ופשוט תאהב אותו.
הוא למד לא למתוח את צווארו המופלא והארוך בכדי לא להיות יוצא דופן, לא לשחות אל לב האגם ולשחק עם הצבים ושאר החברים שאהב, שמא, כך חשבה אמא, לא יידע את הדרך חזרה. הוא למד לכרכר כרכורי ברכה ברווזיים גם אל ברווזים שלא אהב. הוא למד מה עליו לעשות, ובעיקר מה לא לעשות, על מנת שאמא ברווזה תהיה גאה בבנה.
לזמן מה זה הצליח. ברבורנו הפך לברווז סטנדרטי מן היישוב, שבתוכו נמצא גוזל פלא שמשתוקק להיות ברבור. אבל ברווזנו זכר שעל מנת לקבל אהבה עליו להיות ברווז סטנדרטי ולא ברבור פלא. שהרי כך גדלה אותו אמא. ככל שחלף לו הזמן, הפך ברבורנו יותר לברווז ופחות לברבור פלאי. לאחר זמן מה תמה ברבורנו מדוע, אם הוא חי לפי כל הכללים של אמא ברווזה, הוא לא עף גבוה לשחקים? זאת למרות שהוא מכרכר את כל הכרכורים הנכונים, אוכל עשבים במקום דגים, מתראה עם הברווזים החשובים ועושה כל מה שאמא ברווזה מצפה ממנו. מדוע הוא לא מרגיש בטוח, למה הוא לא מסופק? מאיפה התחושה שמשהו חסר בחיים?
כמו בסיפור ברבור הפלא, בכולנו קיים ברבור פלא מלכותי שדרך תהליך הגדילה שלנו, על מנת לשרוד בעולם הברווזי, הוא בוחר את הבחירה האחת שמכתיב לו העולם הבוגר: להשתיק ולהחביא את הפלא, על מנת לקבל אהבה מאמא ברווזה. פרדוכס טרגי זה טמון בבסיס העבודה הטיפולית בהשבת הילד הפנימי אל עצמנו. כאשר הבנתנו לעומק מהווה את הצעד הראשון במסע המקודש בחזרה הביתה לעולם ברבורי הפלא.
ברגע שנבין כי יצרנו ברווז סטנדרטי, במקום ברבור פלא שמנסה למלות את הריקנות שבתוכו דרך התנהגויות וציפיות חיצוניות, תוך פרידה מקולות הברבורים האותנטיים, רק אז, דרך הבנה כואבת זו, יתחיל המסע המקודש הביתה, למפגש עם ברבור הפלא שבתוכנו.
רק המפגש איתו, הבנת צרכיו וסיפוקם היא הנוסחה לעולם של שמחה, יצירה ואושר. מאחר שגם בי קיים ברבור פלאי, שגדל כברווז וחזר להיות ברבור, מצאתי לנכון לשלוח לברבורנו ואולי לברבורים נחבאים אחרים כמה הצעות אשר תמכו בעבודתי, במסעי הפרטי הביתה:

שאלות כמו: מה שלומך ברבור קטן? מה אתה מרגיש? מה אתה חושב? הן דרך נפלאה ליצור עמו קשר ראשוני.
יש לשאול את הברבור הפנימי למה הוא זקוק כרגע יותר מכל, ולתת לו את זה, אפילו אם זה נוגד את עולם הברווזים שבחוץ.
טושים, ניירות וצבעים הם דרך נוספת לצייר את הברבור, כדי שנוכל לזכור ששם בפנים יש משהו.
להעביר לו מסר ברור האומר "ברבור יקר, מותר לך להרגיש את מה שאתה מרגיש: לשמוח, לכעוס, לאהוב את מי שאתה בוחר".
רצוי לעשות פסק זמן ביום, לשחק ולהשתעשע ובעיקר ליהנות (ולא לספור כמה כסף לא הספקנו להרוויח בתהליך הזה).
מותר לעשות שגיאות, ללמוד מהן, לסלוח לעצמנו ובעיקר לצחוק לעצמנו.
לכתוב מכתבים אל הברבור הפנימי ולחתום בסופם:"באהבה אין קץ למי שאני באמת!!".
להגן על ברבור הפלא, דרך הקשבה לצרכיו מתוך יצירת מרחב אוהב, שיוצר גבולות לקולות ברווזים.
לא להרגיש אשם, אם צרכיו של ברבור הפלא שונים מצרכי שאר הברווזים מסביב.
ובעיקר להושיט כנף רגישה ואוהבת האומרת: עוף לשמיים והייה מי שאתה באמת!
 
ü          

 

"בר
עולם הקלפים של איציק   טלפון:  09-9550981 begin_of_the_skype_highlighting              09-9550981      end_of_the_skype_highlighting   נייד:  052-8359031 begin_of_the_skype_highlighting              052-8359031      end_of_the_skype_highlighting    פקס: 09-9553080   itzikcards@012.net.il   ח' התומר 11 אבן יהודה

טורנט עיצוב אתרים